W swoich badaniach skupia się na problemach związanych z postawą, budową ciała i równowagą, a także na konsekwencjach zaburzeń kręgosłupa i dysfunkcji dna miednicy. Jest autorką i współautorką licznych publikacji oryginalnych w czasopismach polskich i zagranicznych ze współczynnikiem Impact Factor, publikuje również w recenzowanych monografiach.
Wyniki swoich badań przedstawia na wielu konferencjach naukowych, na których za swoje wystąpienia otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, a za pracę dydaktyczną 2 medale.
Obecnie jest Kierownikiem Pracowni Terapii Wad Postawy w Katedrze Fizjoterapii na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Kierownikiem Laboratorium Innowacyjnych Metod Antropometrycznych w Przyrodniczo-Medycznym Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Rzeszowskiego, jest Ekspertem Pediatrycznym z ramienia Krajowej Izby Fizjoterapeutów
Aktywna zawodowo od 2001 roku, dzieli się swoją wiedzą i praktycznymi umiejętnościami ze studentami fizjoterapii w Instytucie Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz wykorzystuje je w praktyce podczas pracy z pacjentami cierpiącymi z powodu problemów z kręgosłupem i w obrębie dna miednicy.
z formularza kontaktowego.